Regulamentul ACC

20 noiembrie 2019 138

Conform regulamentului ACC nou formată (bloc nou), nu se permite instalarea uscatoarelor de rufe pe fatada blocului. Eu aveam montat uscator pana la aprobarea regulamentului (am dovada, cec). Cum sa procedez, in cuprins nu este indicat efectul retroactiv al prevederilor, doar din momentul adoptarii. In asa caz pot sa-l dezinstalez cu solicitarea acoperirii cheltuelilor pentru montare din contul ACC? Mersi mult.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Deciziile ACC nu au efect retroactiv.
Cind ati instalat nu era asa o interdictie.
Restituirea cheltuielilor pentru instalare din contul ACC (adica din contul celorlalti locatari) - nu este intemeiata si nu puteti solicita sau conditiona asta.

21 noiembrie 2019