Renuntarea la mostenire

23 iulie 2021 66

Buna ziua. Ma numesc Elena Koch, detin cetatenia Germaniei si a Romaniei. Respectiv, am renuntat la cetatenia Republicii Moldova. Tatal meu a decedat si vreau sa renunt la mostenirea care mi se cuvine. Este necesar codul fiscal in asemenea situatie? Va multumesc.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna d-na Elena, pentru ce trebue de indicat codul fiscal și cui. În așa caz depuneți o cerere la notar și vă deziceți de moștenire , de indicat în cerere în favoarea cui o să revină moștenirea.

27 iulie 2021