Renuntarea la pensia alimentara

21 iunie 2018 185

Daca mama a refuzat pensia alimentara odata, mai poate sa o ceara din nou? Multumesc mult!

Jurist comments 2

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Da, printr-o nouă cerere de chemare în judecată privind plata pensiei de întreținere.

21 iunie 2018

Prima data a platit pensie alimentara in jur de 6 luni apoi a fost refuz dupa un an de zile iar a dat la pensie si timp de 4 ani plateste in fiecare luna acum mama copilului vrea sa refuze iar pensia spune ca nu are nevoie de ea,daca ea... mai detaliat refuza si de data asta pe viitor mai are dreptu sa ceara din nou sau nu?ms mult

21 iunie 2018