Reparatia masinii de taxi

20 iulie 2018 23

Buna ziua. Eu lucrez in taxi. Zilele astea cand a fost ploaia cea mare, noaptea eu am avut comanda pe strada Ion Creanga in deal. Din cauza vremii urate, apa a fost inalta si a intrat in motor. Acum cei de la baza imi spun ca eu sunt dator sa dau bani pentru a cumpara alt motor pentru masina, fara sa faca vreo examinare a masinii; si cu sila m-au pus sa semnez ca voi da bani pentru motor. Ce pot face in acest caz, caci altii spun ca motorul se repara si in genere pentru repararea masinii raspunde firma. Un sfat, va rog, daca se poate: ei vor sa ma dea in judecata si eu vreau sa stiu - are rost sa ma judec cu ei in cazul in care eu cred ca motorul nu e distrus, dar deteriorat putin si poate fi reparat? Cu atat mai mult ca nu sunt eu de vina ca afara ploua tare.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Intrebari sunt multe in speta dvstra :
1. Aveti ce tip de relatii contractuale cu compania ?
2. Aveti semnat vre-un acord cu privire la raspunderea materiala deplina ?
3. A-ti semnat totusi cu dea ,,sila" acea recepisa sau nu ?

23 iulie 2018