Reparatia telefonului in temeiul asigurarii

3 septembrie 2021 17

Buna ziua. Pe 10.08.21 am dus telefonul la reparatie in temeiul asigurarii. Pe 24.08.21 m-au sunat sa-l ridic, dar telefonul nu corespunde celui original in privinta culorii. Eu am rugat sa schimbe capacul in culoarea originala, iar ei imi spun ca nu au aceasta culoare. Cum pot solutiona aceasta problema?

Jurist comments 1

M P
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Bună ziua.

Pentru început trebuie să vă adresați cu o reclamație către agentul economic care a prestat serviciul.
După ce primiți răspuns, sau, în lipsa răspunsului, după expirarea termenului de 14 zile din momentul adresării, vă puteți adresa cu reclamație către Agenția pentru protecția consumatorilor și supravegherea pieței pentru a interveni în... mai detaliat soluționarea litigiului.

Detalii de contact puteți găsi aici: https://consumator.gov.md/rom.

Succes.

5 septembrie 2021