Reparatie calitativa sau intoarcerea banilor in temeiul recipisei

18 iulie 2018 55

Buna ziua. Rog sa ma indrumati ce-i de facut in cazul dat: am lasat masina la reparatie pe un termen de 3 saptamini unei persoane. Costul reparatiei este 650 Euro, initial am achitat 400 Euro. A trecut o luna, m-a chemat sa iau masina, dar lucrul nu era terminat, de fapt, au facut-o mai rau decat era. I-am mai lasat o saptamana, dar nu a facut nimic. De cateva ori am vorbit cu el, dar nu intelege. La inceput am facut o recipisa, dar nu stiu daca ma va ajuta cu ceva.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Octavian Cazac
  • Avocat

Puteți depune o plângere la http://consumator.gov.md/
De asemenea, vă puteți duce la un alt atelier, să vă evalueze dauna și apoi să-l acționați în judecată pe primul reparator.

25 iulie 2018