Reparatie in apartament

3 mai 2021 37

Buna ziua. Facem reparatie in apartamentul nostru situat la etajul 6 al unui bloc. Nu am demolat niciun perete, dar vecina de la etajul 8 spune ca i-a cazut teracota din cauza lucrarilor noastre si ne ameninta ca ne da in judecata! Care sunt consecintele, odata ce noi nu am demolat nimic si la etajele 5 si 7 nu s-a stricat nimic?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Pentru inceput, faptul cauzarii carorva prejudicii este pus pe seama celui ce intervine cu învinuirile în cauză.
Așadar, ei urmează să probeze faptul că există o legătură intre cele întimplate.

4 mai 2021