Reparație țeavă de apă

5 februarie 2018 92

Spuneți, vă rog, avem așa o situație: ne aflăm la et. 1, țeava de apă din apartamentul de la et. 2 curge, iar locatarul de la et. 2 a îngropat țeava în perete și lăcătușul nu are acces pentru a o repara! Cum de procedat?

Jurist comments 1

Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Amiabil de solutionat ! Explicati persoanei care a ingropat tevile despre consecintele juridice si cheltuielile aferente acesteia , care de fapt urmeaza ! Totodata depuneti o cerere pentru solutionarea problemei la APLP-ul dvstra !

5 februarie 2018