Reprezentant pentru moștenire

25 februarie 2020 69

Nu pot fi prezent ca sa depun cererea pentru a intra in posesia moștenirii. Poate fratele sa o facă în numele meu și dacă da, care e procedura?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
E posibil, fratele sau oricare alta persoană, în procură urmează a fi identificat dreptul de a reprezenta interesele în fața unui notar, în sensul deschiderii dosarului succesoral după decesul persoanei ..., inclusiv îndeplinirea tuturor formalităților, cu reprezentarea față de ASP toate direcțiile, direcția privatizare ...
Totul depinde de bunurile ce... mai detaliat urmează a fi moștenite, actele ce urmează a fi acumulate, cît și registrele de stat unde urmează a efectua înregistrare a acestora.

25 februarie 2020