Viza de reședință

10 ianuarie 2021 37

Bună ziua. Vreau să cumpăr un apartament, dar am aflat că în apartamentul respectiv își au reședința vreo 5 persoane. Eu ca proprietar pot să retrag viza de reședință a persoanelor respective din apartament, în cazul în care îl voi cumpăra?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
viza de reședință nu e impediment nici problemă, după umpărarea imobiluui, mergeți la ASP cu actul de proprietate si solicitați radierea tuturor persoanelor care au viza de reședință în imobil.

11 ianuarie 2021