Restricţii de la executorul judecătoresc

19 noiembrie 2019 75

Pot inmatricula pe numele meu o unitate de transport, daca am dosar de executare, referitor la un ctedit bancar, la executorul judecatoresc? Nu va fi sechestrat autovehicolul? Situatia e ca vreau sa-l procur in leasing si de fapt maşina pana la rascumparare va rămănea gajata la companie, dar compania cere sa fie din start inmatriculata pe mine si apoi gajată? Va mulţumesc anticipat.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Executorul poate urmari chiar si bunurile gajate, inclusiv sa le vinda silit.

19 noiembrie 2019