Reținerea salariului

22 ianuarie 2022 53

Bună! Activez la o societate pe acțiuni. Salariul se achită mereu cu întârzieri, dar în ultimul timp s-a reținut cu mai mult de 3 luni. Ce pot intreprinde?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Mariuc, DVS sunteți în drept să vă adresați cu o cerere la Inspectoratul de Stat al Muncii ( mun. Chișinău str. Miron Costin 17/2 ) pentru claritate. Ei se vor prezenta întreprinderea DVS sau firmă și o să verifice de ce se întârzie salariul.

22 ianuarie 2022