Retragerea cererii pentru incasarea pensiei alimentare

14 septembrie 2021 95

Buna ziua. Traiesc cu sotul meu de 12 ani, avem doi copii. Cand fata cea mare avea doar trei luni, am fost despartiti, iar mai tarziu ne-am impacat. In perioada cand am fost despartiti, am cerut pensie alimentara, dar dupa ce ne-am impacat nu am retras cererea de incasare a pensiei. Cum pot acum sa retrag acea cerere, care e procedura?

Jurist comments 2

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Vă puteți prezenta la executor judecătoresc pentru a solicita încetarea procedurii de executare și retragerea titlului executoriu.

15 septembrie 2021
  • Jurisconsult

Buna d-na Aliona, liber vă prezentați la executor și depuneți o altă cerere e retragerea scrise anterior.

16 septembrie 2021