Retragerea vizei de reședință

27 mai 2024 3

Bună ziua. Am viză de reședință în casa părinților, dar locuiesc în altă parte, în altă localitate de fapt. Pot părinții să-mi retragă viza de reședință din casa lor, dacă am mai mult de 18 ani? Pot pretinde la moştenire în aşa caz? Mulţumesc anticipat.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna d-na Alexandra, viza de reședință poate fi retresă de părinți, nici no să vă întrebe. Ce se referă la motenire nu, părinții o să trebuiească să explice, când o să apară întrebarea cine sunt posesorii lor. Această întrebare n-o să apară, dacă părinții o să decidă să lese casa... mai detaliat lor la stat.

28 mai 2024