Returnarea banilor platiti in temeiul unui contract de prestare servicii

11 octombrie 2023 3

Buna ziua. Am incheiat un contract de prestare servicii cu o scoala muzicala, mai exact pentru lectii la un instrument muzical. Am achitat in totalitate suma, dar acum am o urgenta financiara si as vrea sa cer returnarea banilor. Pana in prezent nu am facut nicio lectie. Un punct din contract spune ca banii nu pot fi returnati. Se returneaza doar in cazul sarcinii, sau din motive de sanatate. Este posibil sa cer returnarea banilor in situatia descrisa?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Victor Pantiru
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Buna dimineata ion,
De principiu ar trebui sa va restituie banii, doar cu o mica retinere pentru eventuale (incomoditati), Cel mai bine sa formulati o cerere scrisa in acest sens.

13 octombrie 2023