Revenirea la munca din concediul pentru ingrijirea copilului

3 noiembrie 2020 190

Buna zua. Daca dupa concediul pentru ingrijirea copilului doresc sa revin la munca, care sunt drepturile mele? Poate dupa lege sa fie postul meu de munca ocupat? Cu ce salariu revin la munca? Cu cel de la care am plecat in concediu de ingrijire a copilului sau cel de facto? Merci!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Normal, urmeaza sa reveniti la servici in condițiile in care ați plecat si nicidecum mai rele, contrar va puteti adresa la inspecția muncii.

8 noiembrie 2020