Revizuirea procesului penal

14 decembrie 2019 43

În cazul când procuratura este de acord sā revizuiascā procesul penal, iar condamnatul renunță la orice compensaţii morale şi materiale, poate în atare situaţie sā convingā procurorii sā urgenteze revizuirea procesului? Se poate aşa ceva? Va merge Procuratura la aşa ceva?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Nu este clară explicația dvs, condamnatul nu poate să beneficieze de careva compensații materiale și morale decât doar după revizuirea părocesului și dovedirea nevinovăției lui.

15 decembrie 2019