Revocarea acordului

1 octombrie 2019 18

Acum aproximativ un an in urma, am perfectat acordul ca sotia sa mearga cu copilul nostru comun minor in vacanta in Irlanda. Documentul este valabil pe 3 ani. Acum, sotia declara ca vrea sa divortam de comun acord si ea sa plece cu copilul permanent peste hotare. Eu nu sunt de acord cu aceasta propunere. Pot revoca declaratia privind acordul pentru calatoria copilului? Multumesc!

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Puteți revoca.
Totuși, pentru a pleca la trai permanent, urmează a fi eliberat un acord expres in acest sens, acordul pentru călătorii nu e valabil pentru cazul dat.

26 noiembrie 2019
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Puteți revoca oricind.

26 noiembrie 2019