Reziliere contract

22 octombrie 2017 55

Dacă ești in imposibilitate de a achita un serviciu cu care ai contract pe 2 ani, dar au trecut doar 4, cum poți rezilia contractul fără a achita taxa de reziliere? Sunt careva reglementări care m-ar ajuta sa reziliez contractul fără ca sa achit taxa de reziliere?!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Octavian Cazac
  • Avocat

Răspunsul la întrebarea dvs depinde de mai multe împrejurări:
1. sunteţi consumator în contract sau nu.
2. care este textul tuturor clauzelor din contract care se referă la încetare / reziliere.
3. ce fel de contract este, din ce domeniu, pentru ce serviciu

23 octombrie 2017