Ridicarea permisului de conducere suspendat

27 septembrie 2017 210

Buna! Mi-a fost suspendat permisul pe o perioada de 6 luni. Aceasta expira in citeva zile, dar in timpul a 6 luni am fost stopat de politia patrulare si mi-au aplicat o amenda. Imi voi putea ridica permisul?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Cu siguranță deoarece acesta va aplicat amendă doar nu și a prelungit suspendarea permisului .

Urmează să știți că veți avea nevoie de certificatul medical și narcologic pentru ridicarea permisului înapoi.

28 septembrie 2017