Rog sa ma ajute cineva cu un sfat

13 februarie 2018 88

Prin intermediul internetului am facut cunostinta cu niste persoane (una aflindu-se in Romania si cea de-a 2 in Moldova), aveau nevoie de un administrator la o firma. Am acceptat, firma a fost deschisa, eu fiind si fondatorul si administratorul. Firma este specializata pe vinzari la comanda, deci cumparatorul achita mai intii un avans de 50%, apoi dupa ce primeste comanda - restul de 50%, termenul de livrare fiind 15 zile. De la primul contract a trecut deja o luna si tot nu este venita nici o comanda, iar aceste 2 persoane tot continua sa zica ca vor fi la sfirsit de luna. In caz ca ei dispar, numele lor nu figureaza in niciun contract. Dati-mi un sfat: ce pot sa fac sa ies din toata situatia asta?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Sa va adresati imediat la organele de urmarire penala in cazul in care simtiti ca este o schema de escrocherie ! De fapt , consider ca este o schema clasica prin care persoanele mentionate nu figureaza in relatiile civile cu clientii !

14 februarie 2018

eu am careva dovezi ca ei figuriaza in toata afaceria asta , si citiva martori

14 februarie 2018