Rulotă comercială

20 mai 2024 3

Bună ziua. Desfășor activitate în cadrul unei Gospodării țărănești și doresc să instalez o rulotă comercială de unde să vând produsele mele, cum ar fi legume, semințe de muștar, dovleac etc., uleiuri esențiale din aceste semințe, precum și alte produse cultivate, procesate și ambalate de noi. Pot să desfășor activitatea de comercializare a produselor amintite tot în baza Gospodăriei țărănesti sau e nevoie de altă formă juridică?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Filip Rotaru
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii

Buna Vlad, puteti desfasura activitatea de comert pe baza Gospodariei Taranesti pe care o aveti, respectand regulile imperative descrise de legea cu privire la comertul interior.
Pentru intrebari/consultanta suplimentara ma puteti contacta pe email: rotaru.help@gmail.com
Mult succes !

21 mai 2024