Rulota Fast Food

30 aprilie 2020 72

Buna ziua! Vreau sa deschid o rulota fast-food. Pot activa pe baza de patenta sau ce alte posibilitati mai sunt pentru a activa?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Poti activa pe baza de patenta. Alte posibilitati sunt - intreprindere individuala, SRL...
Mai important este, insa, intreprinderea demersurilor necesare si obtinerea autorizatiilor si permisiunilor de la autoritatile competente din domeniul alimentatiei publice, primariei, etc.

2 mai 2020