Salariu retinut in totalitate de catre executor

16 mai 2021 40

Are dreptul executorul judecătoresc sa retina tot salariul de pe card? Am o datorie la banca si cand imi vine salariul, mi-l retine integral. Eu n-am fost anunțată nici de banca, nici de către executor despre executarea silita. Stiu ca au dreptul sa retina o parte din salariu, dar nu cred ca in totalitate. Ce pot face in asa caz?

Jurist comments 1

  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Trebuie să contestați actele sau acțiunile executorului. Poate reține doar 20 % din salariu.

18 mai 2021