Salariu incomplet

25 octombrie 2019 129

Lucrez ca educatoare la gradinita de stat, am grad si vechime in munca, lucrez ziua deplina dar mi se achita doar 0,25. Ce fac in cazul dat si unde ma pot adresa?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Daca considerați existența de ilegalități, in sensul raportului de muncă, apelați la Inspectoratul muncii.
Ulterior, daca se constată incalcari, sunteți in drep sa solicitați incasarea sumelor restante, cit și penalități pentru fiecare zi de intirziere.

27 octombrie 2019