Salariu neachitat

23 ianuarie 2018 46

Nu mi s-a achitat salariul pe luna decembrie 2017 pe motiv foarte straniu, iar cind am venit sa ma eliberez in ianuarie, am semnat pe o hirtie ca am primit salariul respectiv, dar de fapt nu l-am primit. Ce să fac?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Odata ce v-ati semnat, a-ti cazut de acord cu continutul actului... prezum totuși o soluție în cazul în care primiți salariul pe un cont bancar, astfel, să solicitați de la bancă fișele care confirmă intrarea sumelor de bani pe contul dvs și să demonstrați că din partea angajatorului nu a... mai detaliat survenit salariul.

23 ianuarie 2018