Salubrizarea în afara gospodăriei (sub gard)

3 iunie 2024 3

Bună ziua. Eu fac curățenie în drum, sub gardul meu, iar orătăniile vecinilor (sunt multe) distrug totul. Vecinii susțin că e loc public și pot să-și lase animalele de casă să facă ce doresc. Există vreun text legal care să interzică vecinilor să facă mizerie în loc public și astfel să-și bată joc de munca altor oameni?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna d-na Tatiana, vă adresați la primăria locală cu o cerere de confirmare în privința vecinilor obraznici pentru a fi sancționați.

4 iunie 2024