Sanse de recuperare a pagubei de catre victima furtului

2 martie 2017 51

Cite șanse as avea de a obține bunurile si banii, in urma unui furt, odata cu reținerea banuitului? Bănuitul respectiv a mai fost judecat in instanța si iertat, deci avind peste 10 judecați, furt, huliganism, droguri. Are virsta de peste 22 de ani.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Alexandru Ţurcan
  • Avocat

In asa cazuri, nu poti sa cunosti sansele daca nu incerci sa soliciti recuperarea prejudiciului. Sansele, probabil, nu sunt mari, insa daca nu inceracti - sansa este egala cu zero.

5 martie 2017