Șantaj din partea fostului soț

10 ianuarie 2024 3

Bună! Fostul soț mă șantajează că va posta înregistrări video cu mine în ipostaze mai intime. Acestea au fost făcute când eram împreună. Acum nu mai vreau să am nimic de a face cu el și am plecat de la el. El mă amenință că dacă nu mă întorc la el, va publica înregistrările menționate pe internet. Ce pot face în această situație?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Contravenţii rutiere

Buna ziua. Unica soluție este adresarea cu o plîngere la organul de poliție. Totodată, puteți apela și la https://cdf.md/ru/glavnaya/

11 ianuarie 2024
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Cătălina, buna ziua!

Îmi pare rau de ceea ce vi se intampla insa unica solutie este depunerea unei plângeri la Poliție sau Procuratura dupa cum a mentionat colegul.

Exista multe cazuri în care persoanele care au șantajat au fost condamnate la pedeapsa cu închisoare cu executarea reală a pedepsei.

Nu vă lăsați șantajată... mai detaliat și acționați la timp!

Cu respect,
Igor Brinișter

14 ianuarie 2024