Sarcina in timpul concediului de maternitate

14 ianuarie 2019 106

Buna ziua. Eu sunt mama unui copil de 10 luni, iar acum am aflat ca iarasi sunt insarcinata. Cum am sa primesc indemnizatia pentru doi copii, ori care este procedura? Sunt angajata? Merci

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
---
Veti beneficia si de indemnizatia de maternitate (pentru al doilea copil), si de indemnizatia de crestere al celui de-al doilea copil pina la vasrta de 3 ani. Referitor la indemnizatia de crestere a copilului, aceasta poate sa difere.

14 ianuarie 2019