Schimb valutar

11 mai 2018 47

Buna ziua. In data de 09.05.2018 am mers la un schimb valutar in sectorul Ciocana. Am dat 1.700 grivne sa imi fie schimbate in euro (aproximativ 45-50 euro dupa cursul la ziua sus mentionata). Am luat banii si cecurile, dar fiind sustrasa de strigatele copilului nu m-am uitat in ele, le-am pus in geanta si atit. Astazi 11.05.2018, ma uit peste cec si vad ca domnul de la schimbul valutar a schimbat doar 700 grivne egal cu 25 euro si vreo 6 lei pe care i-am primit de facto la mina. Ce pot face in situatia data si unde ma pot adresa? Am sansa de ami recupera banii? Cecul il am bine pastrat. Multumesc anticipat

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

.DVS v-aţi dus de la schibul valutar şi n-aţi verificat banii, e o greşală a DVS.Aţi depistat la 2 zile.E o problemă.DVS puteţi să vă adresaţi în instanţă cu o cerere,dar o să vă fie greu să dovediţi, că aţi fost amăgită, din lipsa probelor

11 mai 2018