Schimbarea de profil la bacalaureat

3 iulie 2024 3

Bună ziua. Am învățat la liceu la profil real, am dat bacul la acest profil în 2023, dar nu am susținut examenul la matematică. Aș vrea să aflu ce trebuie de făcut pentru a schimba profilul la uman. Nu am găsit nicăieri informație privind asemenea procedură. Este posibil? Mă poate ajuta cineva?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Maxim, cinstit nu. Este imposibil să schimbați profilul la uman sau la alt ceva. Cu examenul la matetimatică, DVS sunteți în drept să vă adresați la directorul școlii, unde ați obținut examenul să mai dați încă o dată acest obiect-matematica, acuma.

4 iulie 2024