Schimbarea destinatiei unui teren

10 august 2016 56

La 17.06.16 am intrat in baza de date de la cadastru si am tiparit un extras, unde un teren figura ca neproductiv, iar la 27.06.16 acelasi teren deja figureaza ca pentru constructii. In decizia de formare a bunului din 2012 este scris ca terenul este pentru constructii, dar, de fapt, acest teren este agricol si nu este nici o cerere de schimbare a destinatiei de la Guvern. Ce pasi trebuie sa fac ca sa dau de capat? Cum pot combate asemenea neregularitati?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Dna Tatiana,
Vă recomand să prezentați setul de documente unui jurist. Fără o examinare nemijlocită a acestora nu este posibil de dat un răspuns exact...doar presupuneri.
În orice caz, toate deciziile ilegale necesită a fi contestate - mai întâi la organul emitent, după care și în instanță dacă este cazul.
Dacă aveți... mai detaliat nevoie de astfel de asistență, nu ezitați să mă contactați!

10 august 2016