Schimbarea executorului judecatoresc

21 august 2017 53

Pot sa-mi schimb executorul judecatoresc dintr-un oras (Cahul) in altul (Chisinau)? Daca da, atunci spuneti-mi, va rog, care e procedura.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

În link-ul de mai jos puteți vedea circumscripția camerei teritoriale a executorilor judecătorești.
( http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:kUlu6XPiytEJ:www.unej.md/parts/circumscriptia.docx+&cd=2&hl=ru&ct=clnk&gl=md ) .

Astfel, dvs aveți posibilitatea să vă adresați la un executor din orașele Camerei teritoriale a executorilor judecătoreşti Sud.

Deoarece atunci când vă veți adresa în raza Chișinăului, oricum, dosarul va fi transmis unui alt... mai detaliat executor în a cărui competență teritorială este.

21 august 2017