Schimbarea familiei copilului

26 aprilie 2020 24

Am fost căsătorită și am nascut o fetiță. La 3 săptămâni de la naștere, soțul ne-a părăsit și a dat la divorț. De atunci a trecut 1 an si 8 luni. Pot schimba familia copilului sa fie ca a mea? Ce acte imi trebuie, unde trebuie să apelez?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Bună ziua Viorica,

Vă adresați la ASP din localitatea unde vă aflați. Trebuie să depuneți o cerere în acest sens cu anexa actelor de identitate, certificat de naștere, bonul de plată a taxei. Posibil să fie și alte acte solicitate, vă adresați la reprezentații ASP pentru mai multe info.

27 aprilie 2020