Schimbarea modalitatii de calculare a pensiei alimentare

20 septembrie 2023 3

Buna ziua. Este posibil sa schimb marimea pensiei alimentare din suma fixa in cota-parte din veniturile debitorului? De ce acte am nevoie pentru aceasta si care este procedura? Ma multumesc.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Iulia Sîrbu
  • Avocat

Buna ziua. Da, este posibil. Se pregătește și s depune o cerere de chemare în judecata privind modificarea pensiei de intretinere, la care se anexează probe privind modificarea situației și veniturile actuale care le are debitorul. Pentru întrebări suplimentare puteți apela la nr. 069574023.

21 septembrie 2023