Schimbarea motorului autoturismului

23 iulie 2018 868

Spuneți-mi, vă rog, dacă la moment motorul autoturismului este considerat ca piesă de schimb sau nu și dacă aș putea înregistra pe mine fără careva urmări un autoturism la care în pasaportul tehnic figurează un alt număr decât cel de pe motor? Mulțumesc!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Nu este admisibilă o asemenea formă, în esență se va considera ca mijloc de transport reutilat.
Ar fi bine să vă apropiați la direcția de evidență auto, explicați situația și vedeți cum e posibil de reutilat legal autoturismul.

23 iulie 2018