Schimbarea numelui fondatorului SRL

16 mai 2023 91

Bună ziua. Sunt fondatoare și administratoare a unei intreprinderi (SRL). Urmează să mă căsătoresc și doresc să iau numele soțului. Care sunt actele care trebuie actualizate în urma schimbării numelui și care este procedura? Mulțumesc anticipat!

Jurist comments 2

Serghei Marciuc
  • Avocat-stagiar
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua Valeria.
Trebuie să modificaţi statutul şi să actualizaţi informaţia privind administratorul.
Va trebui să aveţi buletinul cu numele nou şi certificatul de căsătorie.
https://servicii.dev.egov.md/ro/service/ID841

17 mai 2023

Va mulțumesc mult, Serghei, pentru răspuns și linkul util!

19 mai 2023