Școala auto

21 august 2019 43

Bună ziua. Am fost la școala auto și am mers de la început până la sfârșitul traseului și după ce am terminat traseul determinat, examinatorul a spus să parchez. Nu am găsit loc de parcare pe partea dreaptă și am trecut pe cealaltă parte, Când colo, pe cealaltă parte văd că examinatorul îmi oprește mașina și spune că era un pieton pe zebră, darcând m-am pornit de pe loc nu era niciun pieton. Vă rog să mă ajutați. Cum să depun contestație? Vă mulțumesc.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Trebuie sa mergeti la autoritatea unde ati sustinut examenul si sa contestati rezultatele examenului. In acest caz, aveti dreptul sa fiti reexaminat de o alta comisie.

21 august 2019