scoaterea cererii de pe rol, conform art. 267 lit. f), g) CPC

10 septembrie 2018 238

Ce probe sunt admise in caz cand instanţa scoate cererea de pe rol si este nevoie de depus cerere pentru anularea încheierii privind scoaterea cererii de pe rol (emise în temeiul art.267 lit.f) şi g))?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Maria,
În cazul dat urmează să motivați cererea de anulare a încheierii de scoatere de pe rol sau cererea de recurs.
Indicați motivele ce v-au împiedicat sa va prezentați la ședință.
Spre exemplu: dacă ați fost la medic prezentați dovada.
Scoaterea cererii de pe rol vă permite să depuneți acțiunea repetat.

10 septembrie 2018