Scrisoare catre executorul judecatoresc

24 octombrie 2020 207

Buna ziua. Cum sa scriu o notificare catre executor judecatoresc pentru a-l informa ca pot achita lunar, dupa un anumit grafic, datoria la credit. Executorul imi cere sa achit imediat jumatate din suma datorata, dar eu nu am asa bani. Ce trebuie sa scriu in notificare ca sa pot sa o expediez prin posta? Multumesc.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna ziua Tatiana,

Formulați o cerere către creditor și o cerer către executor prin care să solicitați încheierea unei tranzacții cu grafic eșalonat de rambursare a datoriei formate.

24 octombrie 2020