Scrisoare de la Directia deservire fiscala

12 iulie 2023 3

Buna ziua. Inspectoratul fiscal documenteaza un caz privind respectarea legislatiei de catre o persoana fizica care a oferit servicii de transport international de pasageri. Organul fiscal ne cere (am fost pasageri) sa ne prezentam pentru a oferi inforatii despre calatorii efectuate. 1. In baza caror reglementari organul fiscal inainteaza asemenea cerinte? 2. De cind organul fiscal monitorizeaza calatorii in scopuri personale? Multumim de raspunsuri.

Jurist comments 1

  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Buna! In scrisoarea de la Fisc trebuie sa fie scris in baza la ce ei fac documentarea aceasta. Este necesar de o analiza a scrisorii parvenite de la Fisc. Pentru detalii si ajutor juridic puteti contacta la nr. 069049267

12 iulie 2023