Se amana judecatile nu stiu de ce

17 mai 2017 28

Buna ziua, cauza penala e intocmita pe articolul 287/aln3. Partea vatamata zice ca l-am batut cu bitele in cap peste corp, dar are leziuni corporale usoare. Mi-am luat avocat, dar a trecut deja un an de zile si tot se amina amina judecata. Nu inteleg de ce. Partea vatamata zice ca nu a strins toate bonurile si nu stie ce pagube materiale are. Dati-mi un sfat va rog. Ce as putea face in cauza data? Vina nu am recunoscut-o.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Levitschii Iurii
  • Jurisconsult

Buna seara Stefan. Solutionarea cauzei se face intr-un termen rezonabil si nu este unul fix. Prin intermediul avocatului incercati sa dati dovada ca acest termen rezonabil nu se respecta si solutionarea cauzei se tergiverseaza. O seara buna.

18 mai 2017