Se cere accordul locuitorilor / a proprietarilor caselor din vecinatate la amplasarea antenei GSM emisie transmisie cu puterea de 1 kwatt pe teren aferent al unei cladiri?

15 decembrie 2017 94

In oras, linga o constructie cu doua nivele (la 1 m de perete) aflata în stare avariata, a fost instalat un pilon de beton pe care au fost amplasate peste noapte antene verticale directionate spre Nord vest. Faptul amplasarii ne deranjeaza, fiindca nu stim nimic. Avem noi careva drepturi sau nu? Mersi mult!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Prin amplasarea antenei nu vi se cauzeaza nici un prejudiciu efectiv, nu se incalca careva exigente sau drepturi ale dvs. Daca nu s-a pastrat distanta minima dinte linia de hotar ale dvs si vecinului atunci survin si drepturile dvs, dar despre un acord al vecinilor privind amplasarea unei antene GSM... mai detaliat nu este reglementat nimic.

18 decembrie 2017