Se folosesc de numele altei persoane pentru a cere donatii de la oameni

1 mai 2017 25

Sint niste escrocii care se folosesc de numele unei persoane si compun fel si fel de cauze pentru ca oamenii sa doneze bani sau iau pe numele lui bani ca el pe urma le va intoarce. Au creat si un cont pe Facebook. Ce se poate de facut?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Irina Șeghera
  • Avocat-stagiar

Bună ziua.

Adresati-vă la Procuratură.

1 mai 2017
Levitschii Iurii
  • Jurisconsult

Puteți să vă adresați și la Procuratură, dar pentru ca organele de drept mai rapid să-și înceapă munca (cererea depusă la Procuratură se v-a transmite organului de urmărire competent din cadrul Inspectoratului de Poliție), mergeți la Inpectoratul de poliție în raza de deservire a cărui vă aflați și depuneți un... mai detaliat denunț.

1 mai 2017