Se închide filiala

19 aprilie 2020 106

Bună ziua! Daca filiala magazinului se închide, ce riscă angajații? Vor mai primi salariu pentru 3 luni, după concediere?

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Avocat
  • Alte domenii

Pentru a beneficia de această îndemnizație, este important să fie emis un ordin de concediere in legatură cu lichidarea unității.

In cazul incare angajatorul va insista să scrieți cerere de demisie din propria inițiativă, solicitați mai întîi plata salariului pentru 3 luni, după care scrieți cererea. Înn caz contrar, angajatorul ar... mai detaliat putea să nu vă achite nimic și va fi practic imposibil să mai obțineți ceva chiar și în instanța de judecată.

20 aprilie 2020