Se includ anii lucrati la Moscova in stagiul meu de munca?

9 aprilie 2017 46

Am lucrat 4 ani la Moscova. Am carnet de munca si am platit contributiile pe venit. Pot fi introdusi acesti ani in stagiul meu de munca?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Maria Pîslaruc
  • Student
  • Alte domenii

Legea privind sistemul public de asigurari sociale din 08.07.1999, la art. 9 prevede: constituie stagiu de cotizare perioadele în care persoana a plătit contribuţii de asigurări sociale în sistemul public din Republica Moldova, precum şi din altă ţară, în condiţiile stabilite prin acordurile sau convenţiile internaţionale la care Republica Moldova... mai detaliat este parte.

9 aprilie 2017