Se lichideaza gimnaziul

12 august 2017 36

Am fost preavizati ca se lichideaza gimnaziul cu 5 zile inainte de a se termina perioada de preavizare. Am fost informati ca este in proiect sa nu fie lichidare, ci reorganizare prin absorbtie, care se va hotari pe data de 25 august. Profesorii sunt impusi sa fie in concediu pina nu se ia decizia consiliului raional. Acuma pe 15 august nu ni se face disponibilizarea. Ce putem noi intreprinde in asa caz?
Va multumim..

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Iulian Moraru
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună ziua!

Aveți 2 opțiuni:

1. Să așteptați decizia în privința reorganizării, pentru că locul de muncă va fi oricum păstrat sau veți primi o altă ofertă în altă parte într-o funcție similară.
2. Să demisionați și să încercați să vă angajați într-o altă instituție.

Succese!

23 august 2017