Se permite vecinului sa tina parcate pe drumul public automobile?

18 mai 2017 23

Vecinul meu are 3 automobile in proprietate si marea majoritate a timpului le tine in drum (drumul public), adica numai un singur automobil il da in curte noaptea. Este ac de cojocul lui? Ori trebuie sa ne chinuim toti vecinii cu aceasta incomoditate?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Salut Aliona,
Orice persoana poate avea in proprietate oricite automobile doreste , iar spatiul public tot public ramine si pentru automobilele lui :)
Discutati doar si gasiti un numitor comun , doar in conditiile in care automobilele nu creaza impedimente si sunt parcate regulamentar !
Succese ;)

19 mai 2017