Se poate construi o hala frigorifica in intravilanul localitatii?

6 august 2023 3

Buna ziua. Vecinul a cumparat mai multe case pe care le-a demola si acum vrea sa construiasca o hala frigorifica in intravilan, mai exact in mijlocul satului unde mai sunt case de locuit si un centru pentru batrani. Are voie sa faca asa ceva? Nu trebuie sa ceara acordul vecinilor? Va multumesc.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Alexandru, întrebarea dată o clarificați la rpimărie, unde o să depuneți o cerere pentru a clarifica problema apărută. Vecinul trebuie să obțină o autorizație pentru construcție de la primărie.

8 august 2023